logo
Ботев Пд предприе важна стъпка в развитието на клуба
23 юни 2026 | Станислав Тошев Време за четене: 1 мин

Ботев Пд предприе важна стъпка в развитието на клуба

Ботев Пловдив отново ще има дублиращ отбор. Той ще се състезава в Югоизточната Трета лига.

Ето какво написаха от клуба:

Ръководството на Ботев Пловдив предприе важна стъпка в развитието на клуба. От следващия сезон „жълто-черните“ отново ще имат дублиращ отбор.

Наличието на дублиращ отбор е от съществено значение за развитието на младите таланти от детско-юношеската школа. Именно в двубои срещу мъжки отбори младите „канарчета“ могат да натрупат необходимия опит за по-лесната си адаптация към представителния тим на клуба.

През сезон 2024/25 Ботев загуби своите дублиращи отбори във Втора и Трета лига, заради изпадане по спортен път и редица лоши резултати, което остави сериозна празнота в структурата на клуба и забави с една година развитието на част от талантите в школата.

От сезон 2026/27 Ботев Пловдив отново ще има дублиращ отбор в Югоизточната Трета лига. Старши треньор на тима ще бъде Милен Кунчев, а негов помощник – Александър Грънчарски. Присъствието на „жълто-черните“ със сигурност ще направи първенството още по-интересно.

Мачовете на „канарчетата“ ще се играят на централния терен на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“.

Ръководството на клуба взе решение двубоите да бъдат със свободен вход, за да могат „жълто-черните“ привърженици да следят отблизо развитието на талантите от школата.

Ботев Пловдив

Ботев Пд взе национал на Уганда

22 юни 2026
Ботев Пловдив

Прекрасна новина за Тодор Неделев и Ботев Пд

22 юни 2026
Ботев Пловдив

Ботев задържа Илиев с дълъг договор

18 юни 2026

Последни новини

ВСИЧКИ НОВИНИ