logo
ЦСКА-София инвестира сериозно и в базата в Панчарево
16 дек. 2023 | Zhivko Kyuchukov Време за четене: 1 мин

ЦСКА-София инвестира сериозно и в базата в Панчарево

Ръководството на ЦСКА-София планира паралелно с възстановяването на стадион “Българска армия” да инвестира сериозно и в базата в Панчарево. В момента е замислено бъде направена нова столова, както и стая, където играчите могат да почиват и да се забавляват между тренировките. Тя ще бъде на мястото на старата, която бе разрушена преди време, пише „24 часа“.

Армейците планират новият музей на стадиона да бъде интерактивен. Там ще бъдат пренесени и части от старото съоръжение. Вече има и три оферти за разчистване на мястото за поставянето на новите фундаменти. Вероятно след Нова година ще бъде избран изпълнител на работата. Подпорите пък ще бъдат построени в заводски условия, за да не се замърсява парковата среда, и ще бъдат вкарани на място. Така ще се избегнат огромна част от строително-монтажните работи. ЦСКА-София смята да се справи с всичко в рамките на 18 месеца след началото на разчистването.

Основен проблем остава намирането на подходящи терени за тренировките на юношите до 14 години в клуба, защото малките трудно ще бъдат транспортирани до Панчарево, където отиват по-големите. Със задачата се е заел изпълнителният директор Филип Филипов.

След построяването на новия стадион ще останат още два проблемни обекта в Борисовата градина. Бившият колодрум е държавна собственост и стои ръждясал и опасен от десетилетия. Над него е бившата къпалня „Мария Луиза”, която е частна. Държавна е и дупката до станцията на метрото, където през зимата има пързалка, а през лятото – заведения на открито.

ЦСКА

ЦСКА с нов спонсор

10 юни 2026
ЦСКА

Майкъла: Папазки и Керязов ще решат казуса с „Армията“! С този ЦСКА и аз мога да стана четвърти с помощник бай Добри

10 юни 2026
ЦСКА

Вангелов коментира скандала между Янев и Кюстендилеца и заяви: Г-н Папазки осигурява 50 години светло бъдеще на ЦСКА!

10 юни 2026

Последни новини

ВСИЧКИ НОВИНИ