Лицензът на Пирин виси: стартира оздравителна програма, дълговете са над 150 бона
Синът на бившия президент на ЦСКА Петър Калпакчиев, Георги, който обяви, че няма да е бос, а изпълнителен директор на Пирин, заяви, че клубът вече работи по оздравителна програма.
„Аз съм само представител на потенциалния купувач на Пирин. Той ми е поставил определени задачи, които започнах да изпълнявам още от първия ден. Предвид тежкото финансово състояние на клуба, в момента върви оздравителен процес. Извършват се смени на всички нива, върви счетоводен одит. Финансовият проблем не е в ОфК Пирин, а в АД-то. Общината си изпълнява ангажиментите с гласуваната субсидия, единственият ангажимент на кмета Методи Байкушев е поставянето на рекламни пана на фирмата, с която има подписан договор да подпомага Пирин. Що се отнася до лиценза, той е под въпрос и ще остане така, но съм в непрекъснат контакт със служителите на НАП, за да постигнем споразумение за разсрочено плащане на задълженията, защото това, което е подписано преди нашето идване, е неприемливо и за клуба, и за тях. На този етап не желая да изнасям конкретни данни за размера на борчовете, докато не се произнесе одитът“, сподели Калпакчиев в понеделник вечер при старта на подготовката за новия сезон.
„Тема Спорт“ съобщава, че сумата е била над 180 хиляди евро, но вече е намалена с 30 бона.