Важна победа за Левски извън терена: осъди родни фирми за продажба на ментета с логото на клуба! Само румънци минаха метър
Левски е подал сигнал до КЗК през март 2025 година срещу няколко родни и една голяма чуждестранна румънска компания, тъй като българските фирми, чрез платформата на румънците, са продавали без разрешение тениски, чаши, ключодържатели и други артикули с логото на “сините”.
На 11 юни 2026 година КЗК излиза с решение, удовлетворяващо частично родния гранд, и налага символични глоби на три от българските фирми, съобщава „Спортал“.
М.П. е санкционирана с 2% от оборота (214,74 евро), Б. ще трябва да плати глоба в размер на 0,5% от оборота (283.77 евро), а А. – също 0,5% от оборота (406.48 евро).
Трите фирми ще възстановят и претендираните от Левски разноски по производството, които са за 255.65 евро.
Друга фирма (А.К.) признава своята вина и сключва споразумение с Левски, поради което “сините” оттеглят жалбата към тях.
За разлика от българските компании, румънската се разминава с финансова санкция. Ако такава й бе наложена, то тя щеше да е от порядъка на десетки и дори стотици хиляди евро, тъй като оборотът й е милиони.
Всички артикули с логата, имитиращи тези на Левски, не са налични за онлайн продажба, тъй като са свалени.
Решението на КЗК подлежи на обжалване пред Административен съд – София област в 14-дневен срок от съобщаването му на страните.