Ботев с разгром в първата контрола
Ботев Пловдив стартира с успех контролите от лятната подготовка. „Канарчетата“ се наложиха с 4:0 над Спартак Плевен на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“.
Първата част бе изпълнена с положения пред двете врати, докато след почивката „жълто-черните“ доминираха тотално. Участие в мача взеха всички здрави футболисти, както и трима играчи на проби.
В 5-ата минута Видев засече с глава центриране на Меоти, но топката мина покрай вратата. 4 минути по-късно играч на „сините“ остана сам срещу Наумов, но стражът спаси.
В 16-ата минута Самуел Калу стреля неточно от границата на наказателното поле, а 8 минути след това Наумов отрази изстрел с глава.
В 27-ата минута Самуел Калу центрира отлично отляво по атаката, Никола Илиев засече с глава, но над вратата. След по-малко от 180 секунди удар на Калу бе отразен от вратаря.
Така се стигна до 35-ата минута, в която Карлос Меоти проби на скорост и центрира към Алекс Джон, който от непосредствена близост се разписа за 1:0.
В 40-ата минута „канарчетата“ реализираха втори гол с отлична комбинация. Самуел Калу центрира на задна греда, Симеон Петров свали с глава към Ивайло Видев и бранителят вкара за 2:0.
В 55-ата минута добра възможност се откри пред Велиян Видолов, но младокът не успя да отправи плътен удар. В 64-ата минута Самуил Цонов бе изведен сам срещу вратаря и пусна кълбото покрай него за 3:0.
В 70-ата минута Никола Солдо намери Уилиамс Чимези, който преодоля стража за 4:0. Малко след това направилият силно включване Велиян Видолов отправи много опасен удар, но вратарят спаси сигурен гол.
Следващата контрола на „канарчетата“ е в петък от 10:00 часа срещу Арда Кърджали на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“.