ЦСКА прави всичко възможно да вдигне Ето’о за Дери Сити
Медицинският щаб на ЦСКА ще направи всичко възможно, за да вдигне основния футболист Джеймс Eтo’o за първия мач срещу Дери Сити, който е на 9 юли на „Васил Левски“. 25-годишният камерунец все още не се е присъединил към лагера на „червените“ в Австрия. След контролата с Брине (2:1) старши треньорът Христо Янев разкри, че Eтo’o се възстановява от инфекциозно заболяване. Футболистът се намира в родината си Камерун, откъдето публикува кадри в социалните мрежи.
За момента изглежда сигурно, че Eтo’o ще пропусне контролата срещу Одра Ополе на 28 юни. Възможно е той да запише минути срещу Марек на 3 юли, за да натрупа малко игрови ритъм преди първия европейски тест.
В края на миналия шампионат от ЦСКА обявиха, че камерунецът е подновил своя договор до лятото на 2029 година. През сезон 2026/27 камерунецът беше сред най-важните футболисти на „червените“, записвайки 37 мача, 4 гола и 10 асистенции. Именно той реализира решителната дузпа във финала за Купата на България срещу Локомотив Пловдив, а също така донесе победата с 1:0 над Левски в дербито през есента на 2025 г./ „Мач Телеграф“