Борац с изненадваща издънка преди Левски, пази трима за сблъсъка със „сините“
Борац Баня Лука направи изненадваща грешна стъпка в контролна среща. Бъдещият съперник на Левски в първия квалификационен кръг на Шампионската лига завърши 1:1 срещу сръбския ИМТ Белград на лагера си в Златибор.
Босненският тим диктуваше събитията на терена през по-голямата част от двубоя и създаде достатъчно положения, за да стигне до убедителен успех. Вратарят на ИМТ Огнен Чанчаревич обаче се отличи с няколко добри намеси и държеше отбора си в мача.
Все пак натискът даде резултат в 27-ата минута. След дълго подаване на Стефан Савич зад защитата Санди Огринец се измъкна и прати топката в мрежата за 1:0.
След почивката треньорът Винко Маринович извърши множество смени, което се отрази на ритъма на играта. ИМТ се възползва от една от малкото си възможности и в 75-ата минута изравни след центриране от корнер, когато Стефан Шапич беше най-съобразителен в наказателното поле.
След срещата наставникът на Борац остана сравнително доволен от представянето на своите футболисти, макар да призна, че тимът е пропуснал да реши мача още преди почивката.
„Получи се добра проверка. Създадохме достатъчно положения през първото полувреме, за да водим с повече от един гол. Продължаваме да работим. Няколко футболисти все още не са готови (б.р. Йойч, Граховац, Ромера) и не искахме да рискуваме с тях, защото мачът с Левски наближава“, заяви Маринович.
Голмайсторът Санди Огринец също насочи вниманието към предстоящия европейски сблъсък.
„Условията не бяха лесни за игра, но се представихме добре и атакувахме през по-голямата част от срещата. Вече мислим за двубоя с Левски и нямаме търпение той да дойде“, каза словенският полузащитник.
Преди първата среща със „сините“ Борац ще изиграе още една контрола. На 29 юни босненците ще премерят сили с руския Ахмат, след което ще насочат изцяло вниманието си към европейския си старт.
Стартовият състав на Борац: Четкович, Роган, Саничанин, Пасквал, Ерера, Огринец, Радошевич, Савич, Милак, Декет, Юричич