logo
Вандали поругаха паметника на Гунди и Котков край Витиня!
24 юни 2026 | Станислав Тошев Време за четене: 1 мин

Вандали поругаха паметника на Гунди и Котков край Витиня!

Паметникът на Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков край прохода Витиня е бил обект на вандалски акт. По-малко от седмица преди навършването на 55 години от трагичната смърт в катастрофа на двете легенди на българския футбол, вандали са нарисували червен кръст върху паметника, съобщава страницата Levski Family.

„За огромно съжаление и с огромен и справедлив гняв ви информираме, че паметникът на легендарните български футболисти Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков, издигнат в прохода Витиня на мястото на трагичната катастрофа отново е станал предмет на вандалски акт от страна на безродни и слабоумни индивиди, най-вероятно привърженици на отдавна несъществуващия четирибуквен тумор. Излишно е да коментираме тяхната вродена нагласа да унищожават, петнят и поругават, тяхното нечовешко отношение към живи и мъртви…те са си такива!

Левски Фемили поема ангажимент и вече е направена организация до 30 юни, когато се навършват 55 години от трагедията, следите от червения вандализъм да бъдат отстранени, а впоследствие мястото да бъде обезопасено по подходящ начин“, написаха от Levski Family във Фейсбук.

Левски

Левски официално има нов собственик!

24 юни 2026
Левски

Левски представи Сентейес с впечатляващо ВИДЕО: Дон Хулио даде старт на операция „Синята къща“

24 юни 2026
Левски

Левски официално със силен трансфер: привлече Алекс Сентейес!

24 юни 2026

Последни новини

ВСИЧКИ НОВИНИ